Lajme

Avdullah Hoti, Agim Veliu dhe Driton Selmanaj nuk lëvizin nga karriga gjate votimit te presidentit

Autori: Gazeta inFokus 20:55 | 03 April 2021

Ka nisur procesi i votimit të deputetëve të Kuvendit të Kosovës për zgjedhjen e presidentit të vendit.

Janë deputetët e LDK-së, Avdullah Hoti, Agim Veliu dhe Driton Selmanaj që deri më tani nuk kanë marrë fare pjesë në proces të votimit.

Deputetët janë duke votuar në raundin e parë, ku para vetes kanë dy kandidatura: Vjosa Osmani-Sadriu dhe Nasuf Bejta.

Të tjera