Lajme

Autobusi me mërgimtarë nga Kosova aksidentohet në Serbi

Autori: Gazeta inFokus 23:14 | 11 January 2022

Një autobus nga Kosova është aksidentuar në afërsi të Krushevacit në Serbi.

Në një fotografi nga vendi i ngjarjes shihet autobusi i një kompanie turistike Kosovare që ka dalë nga rruga dhe është rrokullisur.

Sipas dëshmitarëve të ngjarjes nuk ka viktima por vetëm të lënduar.

Mësohet se shkaktarë të aksidentit kanë qenë kushtet e vështira të rrugës. Autobusi ishte duke shkuar në drejtim të Sllovenisë nga Kosova. /ATV LIVE/

Të tjera