Fun & Video

Autobusi i shkollës përplaset nga dy makina që po bënin garë (pamje)

Autori: Gazeta inFokus 10:04 | 29 April 2022

Meksikë – Mësohen detaje të reja nga aksidenti i frikshëm që ndodhi në autobusin me nxënës.

Policia e Albuquerque në New Mexico ka publikuar pamjet nga ky aksident.

Sipas autoriteteve, shoferi i një Ford Mustang u përplas me autobusin e shkollës duke e përmbysur atë.

Dyshohet se Fordi dhe një makinë tjetër po bënin garë. Në momentin e aksidentit, në autobus gjendeshin 23 fëmijë, të cilët shpëtuan.

Sipas autoriteteve, në momentin e aksidentit, makina që përplasi autobusin po udhëtonte me mbi 130 km në orë. Drejtuesi i saj ndodhet në burg dhe akuzohet për vrasje të shkallës së tretë, mbetur në tentativë.

Të tjera