Lajme

Austria shkon në zgjedhje të parakohshme

Autori: Gazeta inFokus 20:58 | 16 May 2017

Zgjedhjet e parakohshme në Austri pritet të mbahen me 15 tetor, pasi krerët e partive ranë dakord që ‘koalicioni i madh’ është shembur.

Vendimi vjen pasi Partia Popullore ka bërë thirrje që të vendi të shkojë në zgjedhje të parakohëshme, transmeton portali arbresh.info

BE-ja pritet të provojë edhe njëherë ‘ankthin’ rreth zgjedhjeve në Austri, pasi partita populliste dhe anti emigracion, FPO ka shënuar rritje në kohët e fundit./Arbresh.info

Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera