Lajme

Australi: Balena godet anijen e peshkatarëve, ka të lënduar

Autori: Gazeta inFokus 14:20 | 07 August 2017

Në brigjet e Australisë ka ndodhur një incident në të cilin një balenë ka goditur një anije peshkatarësh, me ç’rast një person ka humbur vetëdijen, derisa tre turistë kanë marrë fraktura të eshtrave në fytyrë dhe brinjë, thanë sot autoritetet australiane.

Anija në gjatësi prej nëntë metrash, po kthehej në portin në arkipelagun Whitsundays, në shtetin Queensland, me tetë udhëtarë, kur balena goditi fundin e anijes, duke e ngritur në ajër, transmetojnë mediat franceze.

Me këtë rast lëndime ka marrë edhe kapiteni i anijes

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Thyhet REKORDI I ZBRITJEVE!

Të tjera