Sport

Athletico Madridi e barazon rezultatin ndaj Leipzigut (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 22:36 | 13 August 2020

Leipzigu dhe Athletico Madridi po luajnë aktualisht në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në duelin që po zhvillohet në Lisbonë të Portugalisë, skuadra e Athletico Madridit e ka barazuar rezultatin 1-1 në minutën e 71’ të ndeshjes.

Golin për madrilenët e ka realizuar Joao Felix nga pika e bardhë.

Fituesi i këtij takimi në gjysmëfinale takohet me PSG-në, që mbrëmë ka eliminuar Atalantan, pasi e ka mposhtur me rezultat 2-1./Gazeta inFokus/

Të tjera