Lajme

Asociacioni Kosovar i Anesteziologëve shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të mjekut Isak Maxhuni

Autori: Gazeta inFokus 15:32 | 20 February 2021

Asociacioni Kosovar i Anesteiozologëve ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të anesteiozologut, Isak Maxhuni.

Në letrën e tyre doktor Maxhunin e përshkruajnë si njeri të urtë, punëtor, të respektueshëm ndaj kolegëve dhe gjithmonë afër pacientëve për ti ndihmuar.

“Në emër të Asociacionit Kosovar të Anesteziologëve dhe në emër të të gjithë punëtorëve të Klinikës së Anesteziologjisë dhe Mjekimit Intensiv, pranoni ngushëllime të sinqerta për humbjen e familjarit tuaj, me të cilën bashkëndjehemi të gjithë ne”, thuhet në letrën tyre të ngushëllimit. /Gazeta inFokus/

Të tjera