Lajme

Asnjë i vdekur dhe 77 raste te reja me koronavirus në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 14:57 | 15 October 2020

Edhe 77 persona janë infektuar nga koronavirusi në Kosovë.

Kështu ka bërë të ditu Ministri i Shënëdetësisë, Armend Zemaj, përmes një postimi në llogarinë e tij në facebook, shkruan Gazeta Infokus.

Përderisa asnjë person nuk ka humbur jetën nga COVID-19.

“Nga 649 mostra të testuar nga Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, 77 raste kanë rezultuar pozitive.
Për fat të mira, në orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjes si pasojë e koronavirusit.”, ka shkruar Zemaj./Gazeta Infokus/

Të tjera