Lajme

As sot nuk ka kuorum për rezolutën e Vetëvendosjes për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Autori: Gazeta inFokus 11:56 | 18 September 2020

Kuvendi i Kosovës as në seancën e sotme nuk ka pasë kuorum për të votuar rezolutën e Lëvizjes Vetëvendosje për marrëveshjen Kosovë- Serbi të  4 shtatorit.

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani tha se kjo pikë do të trajnohet në seancën e radhës, shkruan gazeta inFokus.

Kujtojmë se dje, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti më shumë se 7 orë ka raportuar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë dhe marrëveshjen e arritur./Gazeta inFokus/

Të tjera