Sport

Arteta tregon për të ardhmen e Shkodran Mustafit

Autori: Gazeta inFokus 21:19 | 14 January 2021

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka folur për të ardhmen e mbrojtësit shqiptar, Shkodran Mustafi, shkruan Gazeta inFokus.

Arteta ka thënë se Mustafi do të vazhdojë të qëndroj në Arsenal, ani pse deri me tani ka luajtur vetëm 43 minuta në tri paraqitje, gjatë këtij edicioni në Premierligë.

“E ardhmja e tij tani është këtu. Do përpiqem ta ndihmoj. Papastathopulos ndoshta do të largohet nga klubi këtë afat kalimtar dhe kemi William që tashmë është huazuar. Pra, nuk kemi kaq shumë zgjedhje tani”, ka deklaruar Arteta.

Mustafi ishte ndër lojtarët me të kritikuar tek Arsenali për shkak të paraqitjeve të tij të dobëta./Gazeta inFokus/

Të tjera