Fokus

Artan Behrami kritikon ashpër Gjykatën Speciale: Nuk funksionon si organ i drejtësisë

Autori: Gazeta inFokus 20:46 | 01 December 2023

Këtë javë në ‘Podcast me Shkelzen Dakaj’ i ftuar ishte gazetari Artan Behrami, ku u diskutua për Gjykatën Speciale, çështjet politike e mediat.

Në këtë intervistë Behrami ka kritikuar ashpër Gjykatën Speciale, duke thënë se ka kaluar koha kur jemi frikësuar.

“Unë prej ditës së parë kam qenë ndër të paktë njerëz që e ka kritiku Prokurorinë e Gjykatës Speciale, jo Gjykatën Speciale, jo këta gjyqtarët, por Prokurorinë e Gjykatës Speciale, prej ditës parë e kam kritiku dhe kurrë s’jam ndalë”, ka thënë Behrami.

-Advertisement-

Gjithashtu ai e ka quajtur këtë gjykatë si organizëm politik, e jo si organ i drejtësisë.

“Gjykata Speciale nuk funksionon si organ i drejtësisë, por si organizëm politik”, ka deklaruar ai në ‘Podcast me Shkelzen Dakaj’.

Deklarata e plotë:

Emisioni i plotë:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
KosovaMed përmbyll vitin me sukses – dhuron donacione për QKMF-në e Junikut

Të tjera