Sport

Arsenali triumfon ndaj Norwichit dhe vazhdon garën për top 4

Autori: Gazeta inFokus 20:51 | 01 July 2020

Arsenali ia ka arritë ta mposhtë Norwichin me rezultat 4-0, në duelin e vlefshëm për javën e 32-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Në ndeshjen e zhvilluar në ‘Emirates Stadium’ në Londër, të drejtuarit e Mikel Artetas arkëtuan tri pikë të rëndësishme që e mbajnë në garë për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër.

Golat për ‘Topçinjtë’ i realizuan Pierre-Emerick Aubameyang 2x, Granit Xhaka dhe Cedric Soares.

Pas kësaj fitoreje Arsenali renditet i 7-ti me 46 pikë, 8-të me pak se Chelsea që është në vendin e katërt , ndërsa Norwichi i fundit me 21 pikë./Gazeta inFokus/

 

Të tjera