Lajme

Arrin aeroplani me mërgimtarët e mbijetuar nga aksidenti në Kroaci, flet njëri nga familjarët

Autori: Gazeta inFokus 22:48 | 27 July 2021

Aeroplani me të cilin mërgimtarët e mbijetuar nga aksidenti që ndodhi mëngjesin e së dielës në Slavoski Brod në Kroaci tashmë ka arritur në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë.

Njëri nga familjarët e të mbijetuarve nga ky aksident në një prononcim për Klankosova.tv tha se nuk janë në dijeni se si po ecën organizimi teksa falënderoi shtetin e Kosovës dhe shtetin kroat për ndihmën e ofruar në këtë aksident.

“Ne jemi duke pritur këtu, aeroplani ka mbërritur ndërsa unë po e pres motrën edhe dhëndrin të cilët kanë lëndime por falë Zotit janë gjallë, ndërsa pritja ime është më emocionuese pasi që ka qenë një aksident i tmerrshëm”.

 

Të tjera