Lajme

Arrijnë të mbijetuarit e aksidentit në Kroaci

Autori: Islam Morina 22:47 | 27 July 2021

Tashmë kanë arritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës mërgimtarët e mbijetuar në aksidentin e Kroacisë, shkruan Gazeta Infokus.

Për t’i pritur ata kanë dalë edhe presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, ndërkaq mes lotësh dhe me lule në dorë të mbijetuarit e këtij aksidenti tragjik janë pritur edhe nga familjarët e tyre.

Kujtojmë se mëngjesin e së dielës si pasojë e një aksidenti në afërsi të Slavonski Brodit, kanë humbur jetën 10 kosovarë që po udhëtonin nga Frankfurti në Prishtinë, kurse 45 mbetën të lënduar.

Aktualisht 15 nga të lënduarit janë duke u shëruar në Kroaci, kurse njëri nga ta ende është në gjendje të rënd shëndetësore.

Nga aeroporti kanë dalë dy autoambulanca që besohet se po bartin të lënduarit e aksidentit, ndërkohë që nuk dihet se sa nga të lënduarit kanë arritur në aeroport.

Kujtojmë që është paralajmëruar të mbahet edhe një konferencë për media, ku mediave pritet t’u adresohen Osmani e Kurti./Gazeta Infokus/

Të tjera