Lajme

Arrijnë 340,000 doza të vaksinës Coronavac në Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 08:28 | 15 July 2021

Në aeroportin “Nënë Tereza”, ditë e sotme kanë mbërritur 340,000 dozave të vaksinës Coronavac .

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” njofton se me mbërritjen e dozave të Coronavac, deri tani numri i vaksinave të siguruara arrin në 1,578,790.

“Mirë mëngjes dhe me lajmin e mirë të mbërritjes pak minuta më parë të 340,000 dozave të vaksinës Coronavac në Aeroportin “Nënë Tereza”, sasia më e madhe e mbërritur njëherësh, që e çon në 1,578,790 numrin e vaksinave të mbërritura deri tani 🇦🇱, ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë”,shkruan Rama.

Të tjera