Sport

Arrihet marrëveshja, Wijnaldum te Paris Saint Germain!

Autori: Gazeta inFokus 11:51 | 10 June 2021

Për Giorgino Wijnaldum nuk ka më dyshim. E ardhmja e tij nuk do të jetë Barcelona por Paris Saint Germain.

Parizienët mposhtën konkurencën me katalanasit me një ofertë të parezistueshme për lojtarin i cili ishte pa kontratë dhe tani do të firmosë për 3 sezone me skuadrën e drejtuar nga Pochettino.

Mesfushori holandez ka kaluar testet mjekësore dhe pas kampionatit Europian do të nisë edhe aventurën e re me klubin që do ta paguajë plot 10 milionë euro në vit për 3 sezonet e ardhshme.

Të tjera