Fokus

Arrestohet zyrtari i lartë i BQK-së

Autori: Gazeta inFokus 13:19 | 23 November 2018

Para pak çastesh është arrestuar, Agron Ramadani, Shef i Divizionit për Rishqyrtim dhe Ankesa në Bankën Qendrore të Kosovës.

Gazeta inFokus ka mësuar se Ramadani dyshohet se ka falsifikuar diplomat e shkollës së mesme.

Ramadani ndryshe është vëllai i Hetem Ramdanit, i cili së fundmi është bërë i njohur për metodat e tij alternative të shërimit.

Prokuror i rastit është Rexhep Maqedonci, i njohur tashme për arrestimin e Milaim Zekes dhe Shkumbin Demaliajt.

Gazeta inFokus ka provuar të kontaktojë me Policinë e Kosovës mirëpo nuk kanë qënë të qashëm./Gazeta inFokus/

Të tjera