Lajme

Arrestohet prishtinasja që detyronte gratë të merreshin me prostitucion

Autori: Gazeta inFokus 09:43 | 29 July 2021

Policia e Kosovës, të mërkurën ka arrestuar një grua nën dyshimin se është përfshirë në prostitucion, shkruan Gazeta inFokus.

Sipas policisë prishtinases i janë konfiskuar dy telefona mobil dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“MUNDËSIM APO DETYRIM NË PROSTITUCION

Njësia policore ka arrestuar të dyshuarën femër kosovare, nën dyshimin e bazuar se është marr me veprën në fjalë. Nga e dyshuar janë konfiskuar dy telefona mobil. Me vendim të prokurorit, e dyshuara është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë./Gazeta inFokus/

Të tjera