Lajme

Arrestohet pejani për uzurpim të paligjshëm të pronës së paluajtshme

Autori: Gazeta inFokus 10:31 | 14 August 2023

Policia ka njoftuar se ka arrestuar një person dje në Pejë.

Ai dyshohet se e kishte rrethuar pronën e një personi tjetër, për të cilin kishin pasur kontest gjyqësor që më pas ishte zgjidhur përmes gjykatës në favor të viktimës.

I dyshuari është dërguar në mbajtje.

-Advertisement-

“UZURPIM I PALIGJSHËM I PRONËS SË PALUAJTSHME – Pejë, 13.08.2023 – 12:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar, për shkak se nga viktima mashkull  kosovar ishte zënë duke e rrethuar pronën e tij, për të cilën më parë kishin pasur kontest pronësor, por ai kontest ishte zgjidhur përmes gjykatës në favor të viktimës.  Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.”Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Përsëri në shkollë me OFERTA shembullore!

Të tjera