Lajme

Arrestohet një shqiptar në Itali, kërkohej ndërkombtarisht

Autori: Gazeta inFokus 12:36 | 03 March 2024

Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga policia iltaliane.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat e huaja, sipas të cilave, karabinierët e Modenas kanë ekzekutuar urdhër-arrestin ndaj të riut shqiptar.

I riu shqiptar akuzohet për për prodhim, shitje dhe blerje të lëndëve narkotike.

-Advertisement-

Pas arrestimit, i dyshuari është dërguar në burgun “Sant’Anna” në Modena në pritje të nisjes së procedurave të ekstradimit.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera