Lajme

Arrestohet një serb në Leposaviq, i gjenden armë

Autori: Gazeta inFokus 08:50 | 08 November 2023

Një person nga komuniteti serb është arrestuar pasi gjatë kontrollit të shtëpisë i është gjetur një armë zjarri gjysmë-automatike dhe një pushkë gjuetie me shtatë fishekë.

Tutje bëhet e ditur se rasti ka ndodhur të martën rreth orës 17:20, në Leposaviq.

Tutje thuhet se me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

-Advertisement-

“Është arrestuar i dyshuari mashkull serb kosovar, pasi që gjatë kontrollit të shtëpisë i është gjetur një armë zjarri gjysmë-automatike dhe një pushkë gjuetie me shtatë fishekë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Presidenti i UNI z. Alejtin Berisha, folës mbi temën “Women’s Role in Artificial Intelligence Development” në DOKUTECH, edicioni i 11-të

Të tjera