Lajme

Arrestohet një i dyshuar në Pejë për dëmtim të varrezave

Autori: Gazeta inFokus 18:11 | 23 May 2023

Drejtoria Rajonale e Policisë Pejё, me datё 23.05.2023, rreth orёs 07:30, ёshtё njoftuar se nё fshatin Lubeniq-Pejё, nga pёrsona tё dyshuar janё dёmtuar varrezat e dëshmorëve tё kёtij fshati.

Nё vendngjarje kanё dalё njёsitet relevante tё Stacionit Policor nё Pejё dhe menaxhmenti i Drejtorisё Rajonale tё Policisё nё Pejё.

“Aty ёshtё vërejtur se njё varr ishte dёmtuar nё masё mё tё madhe ndёrsa tetё  tё tjera janё dёmtuar mё pak”, njofton Policia e Kosovës.

Sipas policisë pas njё pune intesive operativo-hetimore është arritur të bëhet identifikimi dhe arrestimi i tё dyshuarit: E.U. i lindur me 1989.

Personi i dyshuar pas intervistimit nga hetuesit, me urdhёr tё Prokurorit tё shtetit dёrgohet nё mbajtje pёr 48- orё.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik

Të tjera