Lajme

Arrestohet një djalë i mitur në Prizren, theri me thikë një person

Autori: Gazeta inFokus 09:54 | 07 September 2022

Një djalë i mitur është arrestuar të matën rreth orës 20:00 në fshatin Zhur të Prizrenit, pasi dyshohet se ka therur me thikë një person, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë, viktima ka pranuar trajtim mjekësor, ndërkaq i dyshuari, me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje.

“Viktima mashkull kosovar ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi është goditur me thikë nga i dyshuari  kosovar (i mitur) viktima është dërguar për trajtim mjekësor dhe sipas mjekëve ka pësuar lëndime të rënda, por është jashtë rrezikut për jetë”, thuhet në raportin e policisë./Gazeta Infokus/

Të tjera