Lajme

Arrestohet në Shqipëri kosovari që dyshohet për fajde dhe shtytje në vetëvrạsje, ekstradohet në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 17:07 | 11 July 2024

Policia e Kosovës ka njoftuar se kosovari i cili ishte në kërkim policor për “fajde” dhe “shtytje ne vetëvrasje”, është arrestuar nga autoritetet e Shqipërisë.

I njëjti është ekstraduar në Kosovë, kurse ishte duke u kërkuar nga Policia e Kosovës që nga 15 maji.

“Personi i dyshuar që ndodhej në kërkim policor për “fajde” dhe “shtytje ne vetëvrasje” pas arrestimit nga autoritet shqiptare, ekstradohet dhe dërgohet në mbajtje. Personi i dyshuar me iniciale (E.G.) nga data 15.05.2024 ka qenë në kërkim policor, i njëjti është arrestuar nga autoritetet shqiptare dhe përmes procedurave të ekstradimit është sjell në Kosovë”, njofton Policia.

-Advertisement-

Personi me inicialet E.G është intervistuar nga Drejtoria për hetimin e krimit të organizuar dhe krimeve të rënda.

“Policia e Kosovës, konkretisht hetues policor nga Drejtoria për hetimin e krimit të organizuar dhe krimeve të rënda, sot më 11.07.2024, kanë intervistuar personin e dyshuar të apostrofuar më lart me iniciale, nën dyshimin për kryerjen e veprës penale “fajde” dhe “shtytje ne vetëvrasje”, dhe me vendim të prokurorit i njëjti është derguar në mbajtje për procedura të mëtejme ligjore”, thuhet tutje në njoftimin e Policisë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Black Friday ne Artmotion

Të tjera