Lajme

Arrestohet i dyshuari i cili goditi për vdekje një person tek “Kroni i Mbretit”

Autori: Gazeta inFokus 11:07 | 04 December 2019

Një person ka ndërruar jetë ditën e martë, pasi që u godit nga një veturë tek vendi i njohur si “Kroni i Mbretit”.

E personi i cili ka shkaktuar ketë aksident është arrestuar nga Policia ditën e merkur, shkruan Gazeta inFokus.

Gjithashtu nga ky aksident edhe dy persona tjerë  një mashkull dhe një femër kanë pësuar lëndime  të lehta trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor

Sipas Policisë ngjarja ka ndodhur dje në fshatin Korreticë e lartë afër parkut të biznesit, ku i dyshuari   derisa kishte qenë duke e drejtuar automjetin kishte shkaktuar aksident në të cilin aksident kishin qenë të përfshira pesë vetura me targa vendore. Si pasojë e aksidentit lëndime vdekjeprurëse kishte pësuar viktima vdekjen e të cilit në vendin e ngjarjes e ka konstatuar ekipi mjekësor.

 

Si pasojë e aksidentit Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion, kurse i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje./Gazeta inFokus/

Të tjera