Lajme

Arrestohet edhe një person për falsifikim të testit për koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 09:39 | 28 August 2021

Policia ka arrestuar një person në Prishtinë nën dyshimet se ka bërë falsifikim të testeve për koronavirus.

Arrestimi ka ndodhur në Rrugën Robert Dol dje në Prishtinë, kurse i dyshuari me datë 24 gusht dyshohet se falsifikoi testet.

Policia të dyshuarin e ka arrestuar në vazhdim të hetimeve dhe masave të fshehta.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë. Dy ditë më parë policia ka arrestuar edhe tre persona tjerë në Prizren për falsifikim testesh./Gazeta Infokus/

Të tjera