Lajme

Arrestohet drejtoresha e Agjencisë për Parandalimin e Korrupsionit në Malin e Zi

Autori: Gazeta inFokus 14:01 | 17 April 2024

Jelena Peroviq, drejtoreshë e Agjencisë për Parandalimin e Korrupsionit në Malin e Zi (ASK), është arrestuar sot.

Nga godina e ASK-së e nxorën policia speciale (PSP). Ajo u largua nga ndërtesa e ASK-së më herët gjatë ditës së sotme, e shoqëruar nga zyrtari dhe avokati i PSP-së, Nikola Martinoviq.

Sipas informacioneve jozyrtare të Vijestit, oficerët e PSP-së, ndër të tjera, kanë sekuestruar dokumentacionin në lidhje me keqpërdorimin e pretenduar të automjetit zyrtar dhe Peroviqin e kanë dërguar për të marrë pjesë në kontrollin e veturës së saj zyrtare BMW, pas së cilës janë kthyer në objektin e ASK-së.

-Advertisement-

Zyrtarët e PSP-së kanë kërkuar dhe të gjithë dokumentacionin e Agjencisë gjatë kohës që ka qenë në krye Peroviq, thotë një burim tjetër për Vijestin

Burimi bën me dije se PSP-ja ka kërkuar raporte financiare si dhe të gjitha procesverbalet nga seancat e Këshillit të ASK-së.

Oficerët e PSP-së kanë hyrë mëngjesin e sotëm në godinën e ASK-së me urdhër bastisjeje, shkruan Vijesti.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Prince Caffe pjesëmarrës në panairin “Gulfood Fair 2024” në Dubai

Të tjera