Lajme

Arrestohet 24 vjeçari i cili e kërcënoi policin në Facebook

Autori: Gazeta inFokus 20:51 | 02 December 2019

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar, pasi i njejti kishte dërguar mesazhe kërcënuese drejtë një zyrtari policor.

I dyshuari sipas Policisë së Kosovës është një 24 vjeqar, i cili me anë të mesazhit ka kërcënuar një polic, shkruan gazeta inFokus.

“Sot me datë 02.12.2019, rreth orës 08:00 një zyrtar policor ka pranuar mesazhe kërcënuese përmes rrjetit social Facebook ne adresën e tij.

Këto mesazhe viktima- zyrtari policor i kishte pranuar nga një adresë e personit të dyshuar në po të njëjtin rrjet.

Mesazhet kërcënuese kanë pasur përmbajtje kërcënimi ndaj zyrtarit policor dhe menjëherë hetuesit policor kanë identifikuar të dyshuari shtetasin B.Z. i lindur në vitin 1995 m/k.sh dhe menjëherë është bërë edhe arrestimi i tij.

Pas intervistimit lidhur me rastin është kontaktuar prokurori i shtetit, me urdhër të tij është iniciuar rasti si më larte dhe i dyshuari është ndaluar”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të tjera