Lajme

Arrestohen pesë persona në Shtime, kapen me marihuanë

Autori: Gazeta inFokus 09:23 | 23 February 2021

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar pesë persona në komunën e Shtimes, pasi i është gjetur marihuanë, shkruan Gazeta Infokus.

Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se gjatë kontroll i kanë konfiskuar 9.94 gram marihuanë.

Ndërsa me vendim të prokurorit  të dyshuarit janë liruar me procedurë të rregullt.

“Rr. Hysiqi, Shtime 22.02.2021 – 00:02. Janë arrestuar pesë të dyshuar meshkuj  kosovarë, pasi që gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar rreth 9.94 gram substancë e dyshuar narkotike, e llojit marihuanë. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt”, njofton policia./Gazeta Infokus/

Të tjera