Lajme

Arrestohen nëntë persona dhe mbyllet një laborator i kokainës në Holandë

Autori: Gazeta inFokus 16:24 | 29 May 2021

Më shumë se 3.4 milionë euro para janë kapur dhe nëntë persona janë arrestuar pasi policia mbylli një laborator të kokainës në Holandë.

Më shumë se 80 policë holandezë së bashku me ekipet SWAT dhe qentë zbritën në disa adresa në Roterdam të mërkurën, ka zbuluar Europol, shkruan Euronews.

“Edhe laboratori i drogës dhe garazhi drejtoheshin nga e njëjta sindikatë kriminale që po mbante Evropën me kokainë,” tha Europol në një deklaratë

Laboratori klandestin u zbulua brenda një ndërtese që po përdorej gjithashtu nga kriminelët, duke i lejuar ata të kontrabandojnë drogë në të gjithë Evropën.

Të tjera