Lajme

Arrestohen dy gra për prostitucion në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 09:29 | 09 August 2022

Dy gra, një shtetase italiane dhe një shqiptare, janë arrestuar të hënën rreth orës 18:40 në Prishtinë, nën dyshimin për prostitucion.

Sipas policisë, janë sekuestruar një veturë dhe dy telefona mobilë.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarat janë dërguar në mbajtje.

“Lidhur me rastin, janë arrestuar dy të dyshuara femra njëra shtetase e R. Shqipërisë dhe tjetra  shtetase e Italisë. Janë sekuestruar një veturë dhe dy telefona mobil. Me vendim të prokurorit, të dyshuarat janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

 

Të tjera