Lajme

Arrestohen 5 persona për posedim dhe shpërndarje të narkotikëve, Policia jep detaje

Autori: Gazeta inFokus 09:20 | 25 December 2021

Pesë persona janë arrestuar dje në Gjakovë dhe fshatrat Bec dhe Brovinë, pasi të njëjtit dyshohet të kenë kryer vepren penale “Blerje, Posedim, Shperndarje e Substancave Narkotike”.

Sipas Policisë, gjatë kontrollit në shtëpitë dhe objektet përcjellëse të të dyshuarve, janë gjetur dhe sekuestruar substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 9128.86 gram, 140 fara të dyshuara për mbjellje të narkotikëve, 28 bimë narkotike kanabis me gjatësi 110-223 cm, 4 peshore për matje, folje për mbështjellje të narkotikeve, 11 fishekë të cal. të ndryshme, 4 vetura dhe 4 telefona.

Të gjithë të dyshuarit, me vendim të prokurorit, janë dërguar në mbajtje.

“Fsh. Bec, Brovinë dhe Gjakovë, 24.12.2021-11:20. Njësit DHTN–Mitrovicë Jugu në asistencë të NJSO-së dhe K-9, kanë arrestuar pesë të dyshuar meshkuj kosovar pasi që gjatë kontrollit në shtëpitë dhe objektet përcjellëse të personave të dyshuar u janë gjetur dhe sekuestruar substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 9128.86 gram ,140 fara të dyshuara për mbjellje të narkotikëve,28 bimë narkotike kanabis me gjatësi 110-223 cm,4 peshore për matje ,folje për mbështjellje të narkotikeve 11 fishekë të cal, të ndryshme ,4 vetuar ,4 telefona . Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje” thuhet në raportin e Policisë.

Të tjera