Lajme

Armë e drogë në fshatin e Ilir Metës, arrestohet i riu

Autori: Gazeta inFokus 09:04 | 16 May 2017

Policia ka sekuestruar armë, municione dhe drogë në fshatin Çepan në Skrapar.

Gjatë kontrollit në një banesë në këtë fshat u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provave materjale: 2 armë zjarri automatik model 56, kalibër 7.62 mm; 2 pushkë sportive; 1 armë gjahu (çifte); 16.5 gram lëndë narkotike Cannabis Sattiva; 1071 fishekë modele të ndryshme; 5 krëhër pushke model 56; 1 thikë bajonet; si dhe 1 shënjestër optike.

Në pranga ra shtetasi Bashkim Arapaj, pronari i banesës ku u gjetën armët e droga.

Njoftimi i policisë

Skrapar-Berat

Më datë 15.05.2017, Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat kanë marrë informacion në rrugë operative se në një banesë në fshatin Çepan mund të kishte armë dhe lëndë narkotike. Menjëherë u organizua puna dhe u ushtrua kontroll në banesën e shtetasit Bashkim Arapaj, banues në Çepan, Skrapar.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale: 2 armë zjarri automatik model 56, kalibër 7.62 mm; 2 pushkë sportive; 1 armë gjahu (çifte); 16.5 gram lëndë narkotike Cannabis Sattiva; 1071 fishekë modele të ndryshme; 5 krëhër pushke model 56; 1 thikë bajonet; si dhe 1 shënjestër optike.

Në përfundim të veprimeve të para u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit të lartpërmendur. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”, parashikuar nga nenet 283, 278/2,3, 279 dhe 280 të Kodit Penal. /albeu.com/

Agon Gashi në mesin e 100 Liderëve të Rinj Global: Përzgjedhet në gjeneratën e vitit 2023 nga Forumin Ekonomik Botëror…

Të tjera