Sport

Armando Broja ‘bum bum’, realizon sërish në Premierligë dhe feston me shqiponje

Autori: Gazeta inFokus 22:20 | 11 January 2022

Southamptoni dhe Brentfrodi po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së 18-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në ‘St. Mary’s Stadium’, kur kanë kaluar 75’ minuta lojë, skuadra e Southamptonit po fiton me rezultat të thellë 4-1.

Golin e tretë për vendasit e ka realizuar sulmuesi shqiptar, Armando Broja, i cili shënoi në minutën e 49’ një gol të bukur dhe festoi me shqiponje.

Më poshtë keni golin dhe festen e sulmuesit të kombëtares shqiptare./Gazeta inFokus/

VIDEO

Të tjera