Fokus

Ariana Musliu-Shoshi thotë se ministria e Donika Gërvallës është dështimi i qeverisë

Autori: Gazeta inFokus 20:35 | 17 November 2023

Këtë javë në Podcast me Shkelzen Dakaj, e ftuar ishte deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu – Shoshi.

Në këtë intervistë deputetja Musliu – Shoshi, ka kritikuar ashpër Qeverinë e Kosovës.

Madje Ministrinë për Punë të Jashtme dhe Diasporës të drejtuar nga Donika Gërvalla e quajti dështim të kësaj qeverie.

-Advertisement-

“Pra nëse e vlerësojmë se cili është dështimi i kësaj qeverie, me atë çfarë unë kam përcjellë është Ministria për Punë të Jashtme. Nuk e ke asnjë anëtarësim në organizata ndërkombëtare, nuk e ke asnjë njohje, ke shkarkim të diplomatëve pa asnjë bazë ligjore“, ka thënë ajo.

Për më shumë ndiqeni Podcast-in e plotë:Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera