Lajme

Ardian Gjini fiton Gjakovën

Autori: Gazeta inFokus 19:32 | 14 November 2021

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë dy partitë që u përballën sot në zgjedhjet lokale të raundit të dytë në Komunën e Gjakovës.

Tashmë është publikuar rezultati i parë i Exit Poll-it të Dukagjinit ku fitues ka dalë Ardian Gjini me 54% të votave derisa mbrapa tij ka mbetur, Mimoza Kusari Lila me 46% të votave.

Kujtojmë se në raundin e parë të zgjedhjeve për kryetar të Gjakovës, Gjini i AAK-së kishte marrë 46%, të votave ndërsa kundër kandidatja e tij nga LVV-ja, kishte arritur të fitojë 37,20%të votave./Gazeta Infokus/

 

Të tjera