Sport

Arbëria mposht Besën, Drenica dhe Feronikeli ndahen në paqe

Autori: Gazeta inFokus 16:57 | 24 April 2021

Janë mbyllur dy takimet që u zhvilluan në Superligë në kuadër të xhiros së 30-të, shkruan Gazeta inFokus.

Arbëria arriti të mposht Besën me rezultat 2-1.

Kurse në Skëndëraj, Drenica dhe Feronikeli u ndan baras, 1-1.

Pas kësaj fitore Arbëria me 30 pikë zë vendin e nëntë në tabelë, kurse Besa mbetet e fundit me vetëm 10 pikë.

Feronikeli pozicionhet në vendin e gjashtë me 30 pikë, kurse Drenica në vendin e tetë me 34 sosh./Gazeta inFokus/

Të tjera