Lajme

Arben Vitia jep dorëheqje nga pozita e ministrit të shëndetësisë

Autori: Gazeta inFokus 11:31 | 01 October 2021

Në një konferencë për media, Vitia bëri të ditur se do të fokusohet në fushatën për zgjedhjet lokale ku synon ta marr pozitën e të parit të Prishtinës, raporton Gazeta Infokus.

“Unë sot po e përmbyll angazhimin tim në këtë detyrë me të cilin më pati ngarkuar kryeministri Kurti ndaj të cilit do jem mirënjohës jo vetëm për besimin por edhe përkrahjen e pa rezervë. Unë po ia transferoj përgjegjësinë stafit politik dhe zëvens ministres Dafina Gexha”, deklaroi Vitia.

Të tjera