Lajme

Arben Gashi: Presim që Gjykata Speciale të vendosë drejtësi për veprimtarët e vrarë të LDK-së

Autori: Gazeta inFokus 22:39 | 17 November 2020

Arben Gashi shpreson që emri i UÇK’së të pastrohet në Gjykatën Speciale dhe beson që lufta ka qenë e drejtë, por thotë se individët duhet të marrin përgjegjësi.

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Arben Gashi, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se pret nga Specialja të vendosë drejtësi për veprimtarët e LDK’së.

“Veprimtarët e LDK-së nuk i ka vrarë reja e zezë, por një dorë kriminale”, ka thënë ai.

“Kemi njerëz që ende sot janë në karrocë”, shtoi ai.

Të tjera