Lajme

Ankesat për rrugët në Prishtinë, reagon Shpend Ahmeti

Autori: Gazeta inFokus 11:20 | 11 January 2022

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas ankesave të qytetarëve lidhur me gjendjen e krijuar në rrugë pas reshjeve të borës.

Përmes një postimi në “Twitter”, Ahmeti ka thënë se nuk është më kryetar dhe u ka bërë thirrje qytetareve që të mos i shkruajnë më për rrugë.

Më tutje ai tha se bashkëndjen me qytetarët dhe me komunën pas gjendjes së krijuar në rrugë.

“S’jom mo! Mos më shkruni për rrugë! Bashkëndjej edhe me juve edhe me komunën!”, ka shkruar ai.

Nga dje në Kosovë kanë filluar reshjet e mëdha të borës.

Si pasojë në shumë rrugë është vështirësuar qarkullimi si pasojë e këtyre reshjeve.

Ndërkohë, për ta par ë gjendjen mbrëmë në terren ka dalë edhe kryetari i ri i Prishtinës, Përparim Rama.

Të tjera