Rozë

Anita e “mposht” Ramushin

Autori: Gazeta inFokus 13:13 | 14 May 2017

Mbi 100 garues ishin pjesë e gjysmë maratonës, në Prishtinë, atletët garën e kanë sfiduar në 21 kilometra dhe 5 kilometra, ndërsa, fëmijët në 2 kilometra

Pjesë e kësaj gare janë edhe personat me aftësi të kufizuara. e cila konsiderohet si ngjarja më e madhe në vendin tonë.

Në këtë maraton moren pjesë edhe Kryetari i Aleances për Ardhmerin e Kosovës Ramush Haradinaj me bashkshorten Anita Haradinaj, dhe sic duket anita ka mboshtur bashkshortin duke e lënë mbrapa.

Agon Gashi në mesin e 100 Liderëve të Rinj Global: Përzgjedhet në gjeneratën e vitit 2023 nga Forumin Ekonomik Botëror…

Të tjera