Lajme

Anida Ulliri, 22 vjeçarja nga Durrësi që do të bëhet deputete në parlamentin e Shqipërisë

Autori: Gazeta inFokus 12:44 | 29 April 2021

Durrësi është një ndër qarqet ku numërimi i kandidatëve po vijon me ritme të ngadalta. Deri më tani nga 481 qendra votimi në total janë numëruar vetëm 273 qendra.

Sipas të dhënave nga KQZ, sa i përket listës së Partisë Demokratike deri më tani më e votuara është një emër jo shumë i njohur dhe që kandidon për herë të parë, Andia Ulliri me 5249 vota.

Si 22 vjeçare, Andia do të bëhet deputetja më e re në Kuvendin e Shqipërisë.

Në Durrës, PD ka marrë 6 mandate.

Të tjera