Lajme

Angli, dy persona akuzohen për spiunazh për Kinën, çfarë gjeti Policia Metropolitane

Autori: Gazeta inFokus 14:20 | 22 April 2024

Dy persona akuzohen për spiunazh për Kinën në Angli.

Lajmin e konfirmon Policia Metropolitane, që tregon identitetet e të dyshuarve, 32-vjeçari Christopher Berry, nga Witney në Oxfordshire dhe 29-vjeçari Christopher Cash, 29 vjeç nga Ëhitechapel, Londër. Të dy akuzohen për ofrimin e informacioneve për Kinën.

“Kemi punuar ngushtë me Prokurorinë dhe hetimi na ka sjelle në akuzimin e dy personave. Jemi të vetëdijshëm se ka interes publik dhe mediatik për këtë rast, por do t’u kërkojmë të tjerëve të përmbahen nga çdo koment apo spekulim i mëtejshëm, në mënyrë që procesi i drejtësisë penale të ecë para”, tha ai.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Afati i fundit për regjistrime në programin MSc. Data Science & Analytics në UNI – Universum International College – Powered…

Të tjera