Lajme

Anglezet shënojnë golin e dytë

Autori: Gazeta inFokus 19:38 | 17 November 2019

Goli i dytë është shënuar në portën e “Dardaneve.

Në minutën e 78’ , anglezet kanë shënuar gole ndaj Kosovës, shkruan Gazeta inFokus.

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë është duke u zhvilluar loja ndërmjet Kosovës dhe Anglisë

Ndeshje kjo e fundit  për kualifikimet e Kampionatit Evropian “EURO 2020”, shkruan Gazeta inFokus

Anglezët kanë siguruar kualifikimin kurse kosovaret pas humbjes nga Çekia, ëndrrën e kualifikimit në Evropian do të kërkojnë përmes Ligës se Kombeve./Gazeta inFokus/

Të tjera