Lajme

Analisti nga Amerika bën thirrje të votohet Vjosa Osmani presidente

Autori: Gazeta inFokus 18:49 | 03 April 2021

Analisti politik që jeton dhe vepron në SHBA, Petrit Zogaj, ka kërkuar nga partitë opozitare ta votojnë Vjosa Osmanin presidente.

Zogaj tha se në këtë mënyrë do t’i mbyllej aventura e Albin Kurtit.

“Të votohet Vjosa presidente. Një aventurë i mbyllet Albinit. Do të shohim aventura tjera, por vetëm kësaj radhe mos të shkohet në zgjedhje sipas skenarit të tij”, shkroi Zogaj në Facebook.

Postimi i plotë:

Te votohet Vjosa presidente. Nje aventure i mbyllet Albinit. Do te shohim aventura tjera, por vetem kesaj radhe mos te shkohet ne zgjedhje sipas skenarit te tij. Vjosa, ndoshta edhe do te luaj rol konstruktiv ne presidence.

Të tjera