Lajme

Amerikanët në Kosovë, Escobar me ekip shkon te Presidentja Osmani

Autori: Gazeta inFokus 17:31 | 25 April 2022

Gabriel Escobar, emisar special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, dhe ndihmëssekretarja për Byronë e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike, Karin Donfried, kanë mbërritur në Kosovë.

Dyshja amerikane takimin e parë e kanë me Presidenten Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express.

Pas përfundimit të takimit me Presidenten, Escobar dhe Donfried do të takohen me kryeministrin e vendit, Albin Kurti.

Të tjera