Lajme

Ambasadori britanik: Ata që e rrahën djalin e Rashiqit të dalin para drejtësisë

Autori: Gazeta inFokus 19:56 | 22 February 2021

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott e ka dënuar sulmin fizik ndaj djalit të Nenad Rashiqit, shkruan Gazeta Sinjali.

Përmes një shkrimi në Twitter, Abbott ka thënë se dhuna e tillë është e papranueshme.

Ai ka kërkuar që fajtorët të dalin para drejtësisë.

“Dhuna e tillë qoftë fizike apo verbale, është e papranueshme ndaj askujt, por është veçanërisht tronditëse ndaj një personi të ri. Unë kërkoj që Policia e Kosovës të hetojë shpejt këtë incident dhe të gjejë ata që nxitën dhe morën pjesë në këtë incident”, ka shkruar ai.

Të tjera