Lajme

Ambasadori amerikan dhe gruaja e tij bisedojnë me përfaqësueset e komunitetit musliman

Autori: Gazeta inFokus 19:34 | 20 May 2020

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett bashkë me bashkëshorten e tij kanë realizuar sot një bashkëbisedim më ndryshe.

Dyshja në një lidhje direkte kanë diskutuar me përfaqësueses të komunitetit musliman, transmeton Indeksonline.

Temë diskutimi në këtë komunikim të tyre ishte se si të mbahen familjet dhe komuniteti në përgjithësi të bashkuar përballë sfidës COVID-19.

Të tjera