Lajme

Ambasadorët e SHBA dhe Francës marrin pjesë në ceremoninë mortore të Navalnyt, rusët bllokojnë sinjalin e CNN

Autori: Gazeta inFokus 13:44 | 01 March 2024

Ambasadori amerikan bashkohet me vajtuesit jashtë kishës për funeralin e Navalny në Moskë.

Diplomatët e huaj, përfshirë ambasadorët e Francës dhe të SHBA-së në Rusi, kanë mbërritur për të nderuar Alexey Navalny në Kishën e Ikonës së Nënës së Zotit ‘Shuaj dhimbjet e mia’. Ata u fotografuan duke mbajtur trëndafila.

Ndërkohë raportohet se sinjali i drejtpërdrejtë i ekipit të CNN që mbulon funeralin e opozitës ruse Alexey Navalny në Moskë duket se është i bllokuar.

-Advertisement-

Përafërsisht 20 minuta para se të fillonte funerali, nuk kishte pamje të direkte nga kisha. Furnizimi me sinjal i organizuar nga ekipi i Navalny gjithashtu nuk po tregonte mbulim të drejtpërdrejtë të skenës.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera