Lajme

Ambasadorët e QUINT-it dhe Kurti nisen drejt Presidencës për takim të përbashkët me Osmanin

Autori: Gazeta inFokus 13:06 | 14 January 2022

Pas kërkesës ndaj Qeverisë për lejimin e mbajtjes së referendumit serb në Kosovë, ambasadorët e QUINT-it po zhvillojnë takim me krerët e institucioneve.

Në objektin e presidencës, diplomatët ndërkombëtarë po diskutojnë me presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentarin, Glauk Konjufca.

Qeveria e Kosovës ka qenë e prerë në vendimin kundër lejimit të mbajtjes së referendumit serb në Kosovë më 16 janar.

 

Reagon edhe Lumir Abdixhiku për referendumin e Serbisë në Kosovë

Të tjera